4:1 DLA POLSKI NA POCZĄTEK ELIMINACJI DO MISTRZOSTW EUROPY U-19

Po ciekawym i stojącym na wysokim poziomie meczu, Polska na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tucholi pokonała 4:1 Mołdawię w pierwszym, eliminacyjnym spotkaniu grupy 10. Reprezentacja do lat 19 prowadzona przez Rafała Janasa pokazała ciekawy futbol i nie było ani przez chwilę wątpliwości kto w tym spotkaniu zdobędzie komplet punktów.  Kibice obejrzeli dobrze zorganizowaną i poukładaną grę naszych zawodników, którzy już w 6 minucie objęli prowadzenie w meczu. Bramkę zdobył Oskar Zawada. Kolejna bramka padła pod koniec pierwszej połowy i Polacy za sprawą Bartosza Kapustki na przerwę schodzili z dwubramkowym prowadzeniem.  Początek drugiej połowy to kolejny, tym razem samobójczy gol. Niefortunnie do swojej bramki piłkę skierował Dorin Popovici. Na dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem Grzegorz Tomasiewicz, najlepszy zawodnik spotkania, skutecznie egzekwował rzut karny i zrobiło się 4:0. Honorowego gola dla Mołdawii zdobył w 86 minucie Alexandru Bejan. Dobry początek eliminacji do Mistrzostw Europy cieszy tym bardziej, że to było przekonywujące i pewne zwycięstwo. Naszym młodym piłkarzom pozostały jeszcze do rozegrania dwa spotkania: w sobotę 11.10 w Inowrocławiu z Andorą i we wtorek 14.10 w Grudziądzu z Holandią, która 7:0 pokonała Andorę i tym samym objęła prowadzenie w grupie.

Do kolejnej fazy eliminacji awansują dwa najlepsze zespoły.

Polska: Drągowski – Ciechanowski, Bednarek, Bochniewicz, Dankowski – Ryczkowski (61′ Grzybek), Tomasiewicz, Jastrzembski (76′ Sochań), Buksa , Łukowski – Zawada (69′ Łysiak)

sędziował: Sergejus Slyva (Litwa)

W przerwie spotkania Prezes Kujawsko – Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, Eugeniusz Nowak udekorował Burmistrza Tucholi, Tadeusza Kowalskiego i Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tucholi, Janusza Zawadzinskiego,  Złotymi Odznakami Kujawsko – Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.