CZTERY MEDALE PODCZAS FINAŁÓW CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH W ŁODZI

Dużym sukcesem młodych lekkoatletów, reprezentujących Powiat Tucholski, zakończyły się XXI Finały Czwartków Lekkoatletycznych. Zawody, które rozegrano w ubiegły weekend na stadionie AZS w Łodzi, zgromadziły na starcie reprezentantów, ponad 80 miast z całej Polski. Wśród kilkuset adeptów Królowej Sportu, nie mogło zabraknąć również przedstawicieli Tucholi. Wyłoniona po wielu miesiącach rywalizacji, 38 osobowa reprezentacja, pięknie zaprezentowała się podczas tegorocznych finałów. Po kilku latach przerwy, nasi zawodnicy cztery razy stawali na podium i to na każdym jego stopniu. Mistrzynią Polski w rzucie piłeczką palantową została reprezentująca SP 3, Agata Lenartowicz. Cieszy, że ta piękna tradycja czwartkowych zmagań młodych lekkoatletów przynosi takie owoce. Cieszy rownież, że zawody znajdują uznanie we władzach samorządowych. Czwartki Lekkoatletyczne możemy rozgrywać właśnie dzięki środkom pochodzącym z Urzędu Miasta i Gminy Tuchola. Teraz wakacje, ale już we wrześniu zapraszamy na kolejną, XXII edycję czwartkowych lekkoatletycznych spotkań.

Prowadzona przez Monikę Mikulską Agata, okazała się najlepsza w swoim roczniku – 2004 i posłała piłeczkę na odległość 47 m.  W tej samej konkurencji tyle, że w roczniku 2002, srebrny medal zdobyła wychowanka Ryszarda Klundra,Patrycja Grzonkowska, uczennica SP w Raciążu, której piłeczka wylądowała na 57 metrze.

Bardzo dobrze, co cieszy szczególnie, zaprezentowali się również biegacze. Na łódzkiej bieżni wicemistrzem Polski został reprezentant Cekcyna, Patryk Chlebowski.

Zawodnik trenowany przez duet Janinę Wegner i Rafała Rudnika, na dystansie 1000 m., uzyskał bardzo dobry rezultat, 3:05,36. Srebro i miejmy nadzieję, początek wielkiej lekkoatletycznej kariery.  Drzwi do kariery otworzyła sobie również, podopieczna Krzysztofa Kozłowskiego, uczennica SP ze Śliwic, Wiktoria Narloch (2003).

300 metrowy dystans, Wiktoria pokonała w 45,72 co pozwoliło Jej cieszyć się z brązowego medalu.

Radość z postawy tucholskiej reprezentacji jest zrozumiała. Wysoki poziom zawodów i niezwykła popularność Czwartków Lekkoatletycznych powoduje, że start w finałach jest już ogromnym wyróżnieniem i sportową nobilitacją. Wywalczenie medalu to niewątpliwie sygnał dla trenerów i opiekunów, że ciężka praca przyniosła oczekiwany efekt i, że to dopiero początek ciężkiej sportowej drogi. Zawodnikom i trenerom gratulujemy, trzymamy kciuki za dalszy rozwój tak pięknie rozpoczętej kariery i wierzymy, że jednym i drugim nie zabraknie zapału, chęci i siły do podejmowania kolejnych lekkoatletycznych wyzwań.

WYNIKI REPREZENTANTÓW POWIATU TUCHOLSKIEGO.