XV GRAND PRIX TENISA STOŁOWEGO

I TURNIEJ

W sobotę 118 tenisistek i tenisistów rozpoczęło czterotygodniowe zmagania w tegorocznym, jubileuszowym XV cyklu Grand Prix Tenisa Stołowego. Duże zainteresowanie tenisem stołowym, już na pierwszych zawodach, to niewątpliwie miła niespodzianka dla organizatorów i dobry prognostyk przed kolejnymi turniejami, które przypomnijmy zaplanowane są na soboty 5, 12  i 19 marca. Poniżej przedstawiamy relację fotograficzną, oraz wyniki we wszystkich kategoriach wiekowych.

II TURNIEJ.

Ponownie w sobotnie przedpołudnie w hali widowiskowo – sportowej OSiR w Tucholi rządzili tenisiści stołowi. Tym razem przy stołach stanęło 130 zawodników. Do Tucholi tradycyjnie już, przyjeżdżają miłośnicy tenisa z całego regionu. Podczas ostatniego turnieju gościliśmy nawet zawodniczkę z Gdańska, która notabene wygrała kategorię młodziczek (Adrianna Licbarska). Jak widać zainteresowanie tym niezwykle wymagającym sportem wcale nie słabnie, co cieszy organzatorów, ale również i zawodników, którzy mają okazję stanąć przy stole z zawodnikami reprezentującymi różne style i techniki odbijania celuloidowej piłeczki. Okazja do kolejnego spotkania już za kilka dni w najbliższą sobotę 12 marca o godz. 10:00. Serdecznie zapraszamy.

III TURNIEJ.

Po raz trzeci tenisiści stołowi spotkali się w hali widowiskowo – sportowej, by rywalizować w XV Grand Prix. Tym razem przy stołach stanęło 111 zawodników w ośmiu, tradycyjnie rozgrywanych kategoriach. Zgodnie z regulaminem zawodów aby być klasyfikowanym w całym cyklu, trzeba zagrać w trzech turniejach, a zatem powoli decydują się losy trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych. Oczywiście dopiero za tydzień będziemy mogli ogłosić oficjalnie wszystkich zwycięzców ale już widać zdecydowanych faworytów do najwyższych lokat. W dwóch kategoriach zwycięstwo zapewnili już sobie: Dorota Błajek, Gostycyn – kategoria juniorek i Antoni Iwicki, Łąkie – kategoria młodzicy. Ta dwójka wygrała wszystkie trzy turnieje zdobywając maksymalną ilość 48 pkt. W pozostałych kategoriach do końca ważyć się będą losy medalowych miejsc. Do końcowego sukcesu zbliżyła się bardzo wygrywając kolejny turniej, przyjeżdżająca na zawody z Gdańska, Adrianna Licbarska. Emocji  zatem na pewno nie zabraknie, dlatego zapraszamy na ten ostatni już finałowy turniej w jubileuszowym XV Grand Prix. Początek zawodów w najbliższą sobotę (19 marca) o godz. 10:00.

IV FINAŁOWY TURNIEJ.

Jubileuszowe XV Grand Prix Tenisa Stołowego za nami. Ciekawy i niezwykle emocjonujący do samego końca turniej, przeszedł do historii. Ostatni raz przy stołach stanęło 121 zawodników potwierdzając niesłabnącą popularność tenisa stołowego i jednocześnie zgłaszając zapotrzebowanie na organizację podobnych turniejów.  W wielu kategoriach do ostatniego pojedynku ważyły się losy podium a juniorzy musieli nawet rozegrać dodatkowy, rozstrzygający o zwycięstwie w cyklu  pojedynek. Pełna lista zwycięzców w kategoriach poniżej w końcowym komunikacie z zawodów. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i już dzisiaj zapraszamy na kolejne edycje Grand Prix.

KOŃCOWY KOMUNIKAT.

REGULAMIN GRAND PRIX.

WYNIKI GRAND PRIX – 2016.

Relacja fotograficzna – B. Fierek, 28 luty.

Relacja fotograficzna – B. Fierek, 5 marca.

Fotki OSiR w Tucholi, 12 marca.

Fotki OSiR w Tucholi, 19 marca.