2 X ZŁOTO I SREBRO W XXII FINALE CZWARTKÓW LA W ŁODZI

Ogromny, wręcz historyczny sukces odnieśli nasi młodzi lekkoatleci podczas rozgrywanego w ostatni weekend Finału XXII Edycji Czwartków Lekkoatletycznych. Na stadionie AZS Łódź, dwójka naszych reprezentantów stanęła na najwyższym stopniu podium. Złote medale dla Tucholi wywalczyli: Agata Lenartowicz, rocznik 2004, uczennica SP 3, która posłała piłeczkę palantową na odległość 52 metrów oraz Hubert Urban, rocznik 2004, uczeń SP 5, który 300 m. dystans pokonał w czasie 42.65.  Trzeci medal dla Tucholi zdobyła Klaudia Hoppe (2005), SP 1, która również na dystansie 300 m. z czasem 47.33 uplasowała się na drugim miejscu. O włos od medalu była czwarta w rzucie piłeczką palantową Julia Kłosowska, 47 m. Dzięki tym pięknym sukcesom reprezentacja Tucholi uplasowała się na 5 miejscu wśród 41 ekip rywalizujących w łódzkim finale. Za nami takie potęgi jak, Bydgoszcz, Gdańsk, Szczecin, Wrocław, Warszawa i wiele innych. Mamy zatem niezwykle utalentowaną, pełną zapału i chętną do ciężkiej pracy grupę młodych sportowców. Dowodem na to niech będą i nasze Czwartki LA, na które systematycznie przyjeżdża ponad 200 młodych lekkoatletów z całego powiatu. W Polsce zainicjowane przez Mariana Woronina Czwartki LA, przez cały sezon gromadzą na stadionach ponad 100 tysięcy młodzieży. Dlatego podium w finale centralnym jest sukcesem na miarę Mistrzostw Polski. Trzeba zrobić wszystko aby szlifować te diamenty, które tak pięknie reprezentowały miasto, swoje szkoły i całe sportowe Tucholskie środowisko. Podziękowania i gratulacje niewątpliwie należą się również rodzicom i nauczycielom. Bez ich zaangażowania i wysiłku, ciężko byłoby o ten sportowy sukces. Teraz trzymajmy kciuki za sportowe kariery tych utalentowanych młodych ludzi.