II OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY TAŃCA BREAKDANCE CZYLI TO TRZEBA KONIECZNIE ZOBACZYĆ

Tegoroczne „Break a leg”, to już druga edycja Ogólnopolskich Zawodów Tańca Breakdance, które odbędą się 5 października 2019 r. w Hali Widowidkowo-Sportowej
w Tucholi (09:00 rozpocznie się graffiti jam; 12:00-13:30 – rejestracja zawodników; 14:00 – eliminacje). Impreza została objęta Patronatem Honorowym Burmistrza Tucholi, Tadeusza Kowalskiego. Organizatorami zawodów są: Tucholski Ośrodek Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tucholi. Wydarzenie patronatem medialnym objęli: TVP 3 Bydgoszcz, Radio PiK, Radio Weekend.fm, Tygodnik Tucholski, Tucholanin.pl, Reporter-24.pl
i Break.pl. Sponsorzy: Przedsiębiorstwo Komunalne w Tucholi, ZAZ Tuchola, Kleo Meble.
Celem zawodów jest: popularyzacja tańca breakdance; konfrontacja dorobku artystycznego tancerzy; wymiana doświadczeń i rozwijanie uzdolnień zawodników; przybliżenie odbiorcom kultury hip-hop; promocja aktywnego trybu życia wśród dzieci
i młodzieży, a przede wszystkim promocja Tucholi. Zawody będą rozgrywane w systemie pucharowym, w bitwach „2 na 2” (przegrany odpada, przewidziani „lucky loosers”)
w dwóch kategoriach wiekowych KIDS 14- (dzieci do 14 lat) i PRO 15+ (młodzież od 15 lat i dorośli); konkurenci do bitwy dobierani będą w drodze losowania. Zwycięzców wyłoni jury w składzie:

  • BBOY MARIO – LLCB/BOOGIE LANS – CHEŁM/ŚWIECIE

Mariusz „Mario” Brzozowski urodzony w Chełmie jest niewątpliwie barwną postacią i najlepszym bboyem pochodzącym z tego miasta. Charakteryzuje się dynamicznym stylem, który wyróżnia go podczas bitew. Często można spotkać go na przeróżnych contestach w Polsce m.in. Stylowe Uderzenie, Over The Top, Bboy Originally gdzie często zdobywa czołowe miejsca. W ubiegłym roku dwukrotnie wybierany na najlepszego bboya zawodów podczas Stylowego Uderzenia w Tarnobrzegu oraz Chełm Bboys Battle. Niejednokrotnie występował na planie teledysków muzycznych takich wykonawców jak Zamar, CZST lub Ultimatum Squad.

  • BBOY BEESKI – SZTEWITE GANG – GDYNIA

Piotr „Beeski” Kania swoją przygodę z Breakingiem rozpoczął w 2004 r. Reprezentant jednej z najbardziej utytułowanych ekip break dance w kraju – Sztewite Gang. Urodzony w 1991 r. w Grudziądzu, obecnie zamieszkały w Gdyni. Doświadczenie zawodowe zdobywał podczas podróży w takie miejsca jak:
Los Angeles, New York, Boston, Miami, Orlando, Seattle, Tokyo, Taipei itd. Największymi osiągnięciami Piotra jest tytuł wicemistrza świata podczas Mistrzostw Świata w breakingu na Tajwanie w 2013 r., oraz dostanie się do finału programu tanecznego Got To Dance – „Tylko Taniec” w 2013 r. W 2016 roku Beeski wraz ze swoją paczką i zaprzyjaźnioną ekipą Cats Claw zdobyli tytuł Mistrza Polski podczas M1 Dance Battle.

  • BBOY ARMSTRONG – LLCB/BOOGIE LANS – IRLANDIA/POLSKA

Jacek „Armstrong” Snochowski swoje pierwsze kroki jako bboy stawiał w rodzinnej Jeleniej Górze. Od wielu lat w polskim bboyingu. Razem ze swoją ekipą uczestniczył w największych contestach w Polsce i zagranicą. Obecnie tańczy na najważniejszych eventach w całej Europie, wystarczy wymienić chociażby portugalskie Eurobattle czy irlandzkie Skill Masters. Obecnie związany z tym ostatnim krajem. Wymieniany często nieformalnie za najlepszego bboya na zielonej wyspie.
Wydarzenie poprowadzi MC/BBOY GREGORY (Grzegorz Gniwecki, Bielawa) – założyciel „BWA Breakers”, bboy z szesnastoletnim stażem, nauczyciel breakingu i organizator jednych z największych zawodów breakdance w Polsce. Prowadził np. „Music Wheel of Fortune” – Szczecin, „Lil Dance Elit” – Poznań, „Metro Contest” – Bytom, „Breakmania” – Kętrzyn, czy „Express Yourself by Hip-Hop” – Dąbrowa Górnicza.. Człowiek, który jest pełen energii, charyzmy i doświadczenia – śmiało można zaliczyć go do grona najlepszych Bboys w kraju. Z mikrofonem radzi sobie równie dobrze, jak na parkiecie. We wszystko, czego się podejmuje, wkłada całe swoje hiphopowe serce!
Muzykę do bitew zapewni DJ KRYSTEK a.k.a Pudika – FLORA MUZYKA/ NON CREW (Krystian Kulik, Gdańsk) – na scenie od 2008 roku, tancerz, dj, promotor, animator kultury. Koneser muzyki z gatunku Funk / Soul / Disco / House. Organizator i rezydent festiwalu ”WHAT YOU GOT?!’’ oraz projektu ’’FUNKY SPLENDOR’’. Grał na wielu eventach w kraju i zagranicą, do ulubionych zalicza GHETTO GAMES (Ryga), All In One (Gotheborg), COLOGNE CIRCLE (Kolonia), PEPSI CIRCLE INDUSTRY (Mediolan). Od dwóch lat realizuje się we wspólnym projekcie @FLORAMUZYKA, gdzie pasję do muzyki łączy z zamiłowaniem do roślin.

Podczas wydarzenia odbędzie się również graffiti jam w wykonaniu: SEOK – TZC; PANCO – TZC; BEESKI – SZTEWITE GANG; KTOŚ – NERDS CREW.

Koordynatorami imprezy są: Agnieszka Joppek – pracownik kulturalno-artystyczny Tucholskiego Ośrodka Kultury oraz Tomasz Kozłowski (Bboy Sziwa) – tancerz
breakdance z osiemnastoletnim stażem, były członek kolektywu „For Fun Crew” z Tucholi-Chojnic-Człuchowa.

Uczestnicy walczyć będą o następujące nagrody:
Kategoria KIDS 14 –

  • I miejsce – karty podarunkowe o łącznej wartości 400 zł i puchary;
  • II miejsce – karty podarunkowe o łącznej wartości 300 zł i puchary;
  • III miejsce – karty podarunkowe o łącznej wartości 200 zł i puchary.

Kategoria PRO 15+

  • I miejsce – 1000 zł i puchary;
  • II miejsce – 600 zł i puchary;
  • III miejsce – 400 zł i puchary.

REGULAMIN:
Regulamin BREAK A LEG 2019 (KLIK)

źrodło: TOK w Tucholi