NATALIA WILKOSZ I DAMIAN RUDNIK TRYUMFATORAMI II MILI TUCHOLSKIEJ

Niedzielne popołudnie gościła czołowych polskich  lekkoatletów specjalizujących się w bieganiu na średnich dystansach. Powodem spotkania biegaczy – II Mila Tucholska. Zawody, kóre po kilka latach stanowią naturalną kontynuację słynnej, rozgrywanej przez 15 lat  Mili Hydrotoru. Trudu organizacyjnego podjął się Arkadiusz Wiśniewski, finalista Mistrzostw Polski, 800 metrowiec, który po Edwardzie Kuczkowskim  przejął organizacyjną pałeczkę.

II Mila Tucholska zgromadziła na starcie zawodników, którzy rywalizowali w kategorii kobiet i mężczyzn, począwszy od dzieci, 7 i 13 lat, które na skróconych do 100 i 200 metrów uczestniczyli w Bieganiu po Słodycze, przez juniorów i seniorów, rywalizujących na dystansie 1609 m.

W biegach głównych najszybciej cztery okrążenia pokonali Natalia Wilkosz – WMLKS Pomorze Stargard        5:02,10, a wśród mężczyzn reprezentant MKS Chojnice Damian Rudnik 4:17,30. Zarówno seniorki jak i seniorzy otrzymali wysokie finansowe nagrody.

Kategorię – mieszkańcy Tucholi i okolic – zdominowała rodzina Wojtasów. Jako pierwsi na mecie meldowali się odpowiednio, Magdalena Wojtas i Marek Wojtas.

Wierzymy, że ta niezwykle emocjonująca i ciekawa konkurencja, której nie zobaczymy na żadnych zawodach rangi mistrzowskiej, stanie się sportowym znakiem firmowym Dni Borów Tucholskich. Szczególne podziękowania należą się Arkadiuszowi Wiśniewskiemu za organizacyjny upór i determinację. To dzięki Jego zaangażowaniu zawody już po raz drugi mogły się odbyć.  Podziękowania kierujemy również w stronę Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz  w stronę sponsorów, bez wsparcia których niemożliwe byłoby nagrodzenie zawodników. Przyjaciółmi Królowej Sportu okazali się:

Gmina Tuchola, Salon Kominkowy MAAD Adama Wśniewskiego, Kratki.pl,  Serwis Samochodowy Wiese, TOM-COM  Tomasza Rybarczyka, Centrum Handlowe TOTAL Wiesława Dudka, Zakład Produkcyjno-Usługowy Tomasza Bystronia, SZAFRAN Franciszka Szrajbra i Hurtownia Materiałów Budowlanaych Wiesława Pstrąga, Hylmet.

Do zobaczenia na II Mili Tucholskiej.

Do pobrania komplet wyników.

Skip to content