TOWARZYSTWO PIŁKARSKIE ZIEMI ŚLIWICKIEJ MISTRZEM LIGI HALOWEJ

Ostatni, 91 mecz Halowej Ligi Piłkarskiej zadecydował o Mistrzowskim tytule. Aby wznieść zwycięski puchar do góry piłkarze TP Śliwice musieli wygrać z niezwykle ambitną drużyną Rolpiastu Piastoszyn. Faworyci nie zawiedli i po 24 minutach, to Oni świętowali pierwszy w historii tucholskich rozgrywek tytuł Mistrza Halowej Ligi. 10 zwycięstw, dwa remisy, 32 punkty i stosunek bramkowy 58:18, to dorobek śliwickiego zespołu. Niewątpliwie do tego wielkiego sukcesu przyczynił się najskuteczniejszy zawodnik całej ligi, Krystian Szumacher, który 22 trafiał do bramek przeciwników. Trzeba jednak przyznać, że TP Śliwice to wyjątkowo zgrany i solidny team, który w przekroju całego sezonu niewątpliwie zasłużył na zwycięstwo.

31 pkt. zgromadził drugi zespół rozgrywek, Jabłonki Iwiec. Rewelacyjnie spisująca się od początku sezonu drużyna przez długi czas liderowała rozgrywkom i w pewnym momencie wydawało się, że to Oni będą zwycięzcami ligi. Niestety stracone punkty ze 100%  i Zjednoczonymi Komorza pozbawiły Jabłonki szans na wygranie ligi.

Trzecie miejsce dla ubiegłorocznego mistrza Olapsu Kęsowo. Stary mistrz dzielnie walczył do samego końca, ale to pierwsze mecze w sezonie i niespodziewana porażka z Mardarem sprawiła, że Olpas nie już nie włączył się do walki o zwycięstwo.

Tytuł najlepszego bramkarza przypadł w udziale Oskarowi Domerackiemu z drużyny 100%. W całym sezonie Oskar tylko 18 razy wyciągał piłkę ze swojej bramki, a wieloma fantastycznymi interwencjami pokazał olbrzymie, drzemiące w nim możliwości bramkarskie.

W całym sezonie zawodnicy 14 drużyn, rywalizujących od początku listopada strzelili 474 bramek, co dają średnią 5,2 na jedno spotkanie. Sędziowie Kazimierz Linke i Mariusz Hope, pokazali 14 czerwonych i 96 żółtych kartek. Najwięcej fauli na swoim koncie (60) zanotowała drużyna z Iwca, natomiast najczyściej grającym zespołem okazali się Masakratorzy z Bysławia, którzy jak się okazuje wcale nie zmasakrowali swoich konkurentów.

Kolejny sezon za nami. Wszystkim serdecznie dziękujemy na czele ze sponsorami rozgrywek: Gminą Tuchola oraz tucholskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

TABELA LIGI HALOWEJ.

STRZELCY BRAMEK i KARTKI.

REGULAMIN ROZGRYWEK.

HARMONOGRAM GIER

 

 

 

Skip to content