DWÓJKI I SINGIELKI PRZY SIATCE

W piątkowe i sobotnie popołudnie hala widowiskowo – sportowa OSiR w Tucholi, gościła dwuosobowe drużyny siatkarskie, które rywalizowały w VII już turnieju popularnych „Dwójek”.  Zgodnie z regulaminem w zawodach zagrać mogły praktycznie wszystkie kategorie wiekowe i to zarówno w rywalizacji męskiej jak i damskiej.  W piątek pod siatkę zameldowały się jednak tylko drużyny kobiece. Czyżby rzeczywiście nie było wśród tucholskich chłopców nikogo, kto mógłby zaprezentować swoje siatkarskie umiejętności?

A zatem kobiety górą!!!

W swoich rocznikach zwycięsko z siatkarskich konfrontacji wychodziły:

– rocznik 2006 i młodsze: 1. Martyna Orzechowska, Marika Walczak; 2. Julita Bonna, Aleksandra Figiel; 3. Wiktoria Linke , Wiktoria Okonek,

– rocznik 2004 – 2005: 1. Aleksandra Jabłońska, Wiktoria Hinz (Tuchola); 2. Marta Baranowska, Lilia Dydzińska (Człuchów); Klaudia Hoppe, Marta Lenartowicz (Tuchola).

Ciekawą propozycję dla najmłodszych uczestniczek przygotowała sekcja piłki siatkowej MLKS Tucholanka. Młodziutkie adeptki mogły rywalizować w tzw. „Singlach”, które zakończyły się zwycięstwem Agaty Pipowskiej przed Oliwią Górką i Mają Jastrzembską. W piątek zaprezentowało się łącznie 11 drużyn.  

Sobota to siatkówka seniorska kobiet i mężczyzn. Do turnieju zgłosiło się sześć dwójek żeńskich i osiem męskich. Wśród kobiet po grach eliminacyjnych w grupach i półfinałach o zwycięstwo zagrały Weronika Noga i Małgorzata Żygowska z Oliwią Siedlecką i Julią Muzolf. Skuteczniejsze okazały się Weronika i Małgorzata i to One tryumfowały w całym turnieju. Na trzecim miejscu Oliwia Runke i Angelika Karwasz.

Wśród mężczyzn najlepsza okazała się Dwójka, Tomasz Wołoszuk Patryk Ośmiela, która w finale ograła braterski duet Marcina i Miłosza Szczechowiczów. Na trzecim miejscu Jacek Raczkowski i Daniel Urbański.

Wszystkim serdecznie gratulujemy a szczególne podziękowania kierujemy w stronę ekipy sędziowsko – organizacyjnej, którą tworzyli:

Karolina Redlarska, Ewa Gierszewska, Oliwia Runke, Martyna Kościanek, Dariusz Karnowski, Dariusz Krygowski i Dawid Siemiński.

Skip to content