II TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ IM. JANUSZA CZAPIEWSKIEGO

Od czwartku do niedzieli w hali widowiskowo – sportowej OSiR byliśmy świadkami prawdziwego święta siatkarskiego. Po raz drugi MLKS Tucholanka wspominała zmarłego trzy lata temu Prezesa MLKS Janusza Czapiewskiego. Poniżej przedstawiamy nadesłane przez sekcję piłki siatkowej sprawozdanie z poszczególnych dni II Turnieju im. Janusza Czapiewskiego. 

CZWARTEK – 28 WRZEŚNIA

CZWARTKOWE ŚWIĘTO SIATKÓWKI ZA NAMI !

W czwartek 28 września 2017 r. odbył się Turniej Piłki Siatkowej im. Janusza Czapiewskiego o Puchar Burmistrza Tucholi. W najmłodszej kategorii tj. młodziczka rocznik 2004 wystartowało sześć zespołów: LSK KAMIONKA KAMIEŃ KRAJEŃSKI, UKS CULMEN CHEŁMNO, TKS-T BUDOWLANI TORUŃ, MUKS JOKER ŚWIECIE, KS PAŁAC BYDGOSZCZ, MLKS TUCHOLANKA TUCHOLA.

Ponad 60 zawodniczek zagościło w tucholskiej hali widowiskowo – sportowej, każdej ekipie towarzyszyło jedno przesłanie – zwycięstwo. Dzisiejszego popołudnia mogliśmy obserwować u najmłodszych adeptów siatkówki, ambicję i wolę walki. Każda z zawodniczek chciała zaprezentować wraz ze swoim zespołem dobrą, otwartą siatkówkę, szukając swojej szansy na wygranie kolejnego spotkania z przeciwniczkami. Trenerzy wszystkich ekip potraktowali rozgrywki jako sprawdzian przed sezonem ligowym, który rusza już 7 października.

Jednak najważniejszym przesłaniem naszego święta, które będzie trwało aż do niedzieli jest Nasz Przyjaciel – Paweł Hoppe, dla którego organizujemy akcję charytatywną – cieszymy się, że możemy w tak symboliczny sposób pomóc.

Oficjalnego rozpoczęcia w czwartek dokonał Dariusz Karnowski, kierownik sekcji piłki siatkowej MLKS Tucholanka a oficjalnego zakończenia i rozdania nagród dokonał Pan Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski.

TABELE

PIĄTEK – 29 WRZEŚNIA

UKS CULMEN CHEŁMNO FAWORYTEM PIĄTKOWYCH ZMAGAŃ W CZASIE TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ

IM. JANUSZA CZAPIEWSKIEGO O PUCHAR BURMISTRZA TUCHOLI

            Piątkowe zmagania rozpoczęliśmy od przypomnienia sylwetki Pana Janusza Czapiewskiego – przyjaciela tucholskiego sportu. W dniu 28 września 2014 roku zmarł nagle Pan Janusz Czapiewski Członek Zarządu – Dyrektor ds. Marketingu i Rozwoju PHS „Hydrotor” S.A. Funkcję Członka Zarządu PHS „Hydrotor” S.A. pełnił nieprzerwanie od 31 października 2002 roku. Oprócz tak ważnych funkcji dnia codziennego był również Prezesem Miejskiego Ludowego Klubu Sportowego Tucholanka. W gronie naszych sportowców cieszył się wielkim szacunkiem. Zawsze znalazł czas by odwiedzić siatkarskie grono w hali, w czasie treningu, meczu. Towarzyszył nam na Stadionie Narodowym w czasie ceremonii otwarcia Mistrzostw Świata w piłce siatkowej mężczyzn. Zawsze potrafił zadziwić i zaskoczyć ciekawym dowcipem. Odszedł nagle, ale pamięć o Nim w nas żyje i pozostanie na długie lata.

W dzisiejszym dniu do rozgrywek przystąpiła kategoria młodziczek rocznik 2003 i młodsze. Na turnieju gościliśmy ponad 120 zawodniczek, rozegraliśmy 30 meczów i 60 setów. Tucholę odwiedziły zespoły z Chełmna, Grudziądza, Aleksandrowa Kujawskiego, Włocławka, Mogilna, Elbląga, Lniana, Człuchowa i Sępólna Krajeńskiego. Pierwszy etap rozgrywek to mecze w grupach,  gdzie grano systemem każdy z każdym. Oficjalnego otwarcia dokonał Prezes MLKS Tucholanka Pan Janusz Zawadzinski. Wręczenia nagród podczas uroczystego zakończenia turnieju dokonali: Pan Janusz Zawadzinski Prezes MLKS Tucholanka, Pan Marcin Pochwałowski właściciel Hotelu „Pod Jeleniem”, Pan Stanisław Nowacki przedstawiciel Związków Zawodowych Inżynierii i Techniki Hydrotor S.A.

TABELE

SOBOTA – 30 WRZEŚNIA

MISTRZ, MISTRZ WTS…! W SOBOTĘ WALCZYŁY KADETKI

W sobotni poranek do Tucholi zjechały się drużyny z województwa kujawsko – pomorskiego i pomorskiego. W kategorii kadetek zagrały: WTS KDBS BANK WŁOCŁAWEK, UKS CULMEN CHEŁMNO, UKS KOPERNIK GAŁCZEWO, MKS SOKÓŁ MOGILNO, LKS KAMIONKA KAMIEŃ KRAJEŃSKI, UKS SPRINT CEKCYN, MUKS SPARTAKUS LNIANO, TS SOPOCKI POTOK KAMIONKA oraz gospodynie turnieju MLKS TUCHOLANKA. W dzisiejszych rozgrywkach nie brakowało emocji, zwłaszcza w drugich setach. Rewelacyjnymi zagrywkami mógł pochwalić się zespół
z WŁOCŁĄWKA, a w szczególności Natalia Matusiak, która potrafiła w jednym secie bezpośrednio z zagrywki zdobyć 18 punktów. Świetną grę na siatce prezentowała środkowa bloku UKS KOPERNIK GAŁCZEWO Joanna Dąbrowska oraz zawodniczka WTS WŁOCŁAWEK Aleksandra Zarzycka. Skuteczną w ataku okazała się zawodniczka z UKS CULMEN CHEŁMNO Jagoda Dych. Pierwszy etap rozgrywek to mecze w grupach,  gdzie grano systemem każdy z każdym.

Oficjalnego otwarcia dokonał Prezes MLKS Tucholanka Pan Janusz Zawadzinski. Wręczenia nagród podczas uroczystego zakończenia turnieju dokonali: Przedstawiciele Związku Solidarność Hydrotorbis – Pan Zdzisław Edwarczyk i Stanisław Nowacki.

TABELE

NIEDZIELA – 01 PAŹDZIERNIK

POSITIVE TEAM Z GDAŃSKA NAJLEPSZY W NIEDZIELNYM TURNIEJU OPEN KOBIET !

W niedzielę w Tucholi odbył się Memoriał Janusza Czapiewskiego o Puchar Burmistrza Tucholi w kategorii open kobiet. Na parkiecie siatkarskim stawiło się 9 zespołów z województwa kujawsko – pomorskiego, pomorskiego i wielkopolskiego. Swoje umiejętności przed rozpoczynającym się sezonem juniorek i III ligowców pokazały: WTS KDBS BANK WŁOCŁAWEK, ENEA ENERGETYK POZNAŃ, POSITIVE TEAM GDAŃSK, UKS KOPERNIK GAŁCZEWO, LKS KAMIONKA KAMIEŃ KRAJEŃSKI, SO SORRY GDAŃSK, MKS SOKÓŁ MOGILNO, PTPS – ZSS CZŁUCHÓW, MLKS TUCHOLANKA TUCHOLA. Tak jak podkreśla to Trener Karnowski drużyny gospodyń, dzisiejszy wynik to sprawa drugorzędna, w każdym rozegranym secie będę chciał, aby każda zawodniczka zagrała i miała swoich kilka minut na parkiecie. Aby każda z grających miała możliwość pokazania się w jakiej jest dyspozycji. Jest to niesamowicie potrzebne przed zbliżającym się sezonem, a dzisiejszy turniej to dla nas sprawdzian nad czym musimy popracować, co poprawić. Jednak najważniejszym przesłaniem naszego czterodniowego święta, jest Nasz Przyjaciel – Paweł Hoppe, dla którego wraz ze Stowarzyszeniem Rodziców Dzieci Specjalnej Troski zorganizowaliśmy akcję charytatywną i przez te cztery dni grania udało nam się zebrać 502,94 zł = cieszymy się, że możemy w tak symboliczny sposób pomóc.

Oficjalnego otwarcia dokonał Prezes Kujawsko – Pomorskiego Związku Piłki Siatkowej Pan Ryszard Ciężki. W czasie oficjalnego zakończenia gościliśmy między innymi Panią Kingę Czapiewską, która odczytała piękny list skierowany do Organizatorów, Zawodniczek, Trenerów, Pracowników Hydrotoru i Kibiców.

„Szanowni Państwo,

w imieniu własnym oraz mojej rodziny pragnę serdecznie podziękować wszystkim Organizatorom Turnieju Piłki Siatkowej im. Janusza Czapiewskiego
o Puchar Burmistrza Tucholi za przygotowanie i przeprowadzenie pięknego wydarzenia sportowego, a jednocześnie uczczenie pamięci mojego męża.

Życzeniem męża była zawsze zgoda oraz to, aby sport nie tylko uczył rywalizacji w duchu „fair play, ale przede wszystkim, żeby bawił, integrował
i wyzwalał pozytywną energię. Wszystkim siatkarkom oraz uczestnikom tej wspaniałej imprezy życzę sił i wytrwałości w dążeniu do zdobywania sukcesów
i umiejętności sportowych. Myślę, że ważne jest również to, żeby zdarzał się jak najmniej kontuzji i urazów, aby móc potwierdzić z całą odpowiedzialnością, że sport – to rzeczywiście zdrowie.

Zarówno Sportowcom jak i ich Trenerom oraz Organizatorom sportu życzę wiele radości i satysfakcji z tego, co robią a na co dzień uśmiechu
i wszystkiego, co w życiu piękne i dobre.

Szczególne, bardzo dla mnie przyjemne i miłe memu sercu podziękowania kieruję w stronę kolegów mojego męża, pracowników Hydrotoru, którzy ufundowali piękne nagrody rozumiejąc całą ideę przedsięwzięcia. Janusz na pewno byłby niezmiernie wdzięczny i dumny.

Na pamiątkę tegorocznego Turnieju ja również chciałabym dołożyć małą cegiełkę w postaci drobnych upominków dla sekcji piłki siatkowej MLKS Tucholanka.”

Z wyrazami szacunku Kinga Czapiewska

Wręczenia nagród podczas uroczystego zakończenia turnieju dokonali: Prezes MLKS Tucholanka Pan Janusz Zawadzinski, Przedstawiciel Związku Solidarności Hydrotor S.A. – Pan Stanisław Nowacki, właściciel Hotelu „Pod Jeleniem” Marcin Pochwałowski oraz Pani Kinga Czapiewska. Poniżej przedstawiamy wyniki
w poszczególnych grupach:

Teksty i fotki: Ewa Domian i Dariusz Karnowski

TABELE

FOTKI

 

Skip to content