GMINNA LIGA KRĘGLARSKA

Za nami ostatni turniej rundy zasadniczej, Gminnej Ligi Kręglarskiej sezonu 2018/19. Zawody rozgrywano wg nowego regulaminu, który zakładał 9 turniejów, z czego do klasyfikacji końcowej zaliczano 7 najlepszych wyników. Drugi rok z rzędu klasyfikację indywidualną wygrał Marek Gierszewski z drużyny Hydromat II ze sporą przewagą nad drugim zawodnikiem(2540pkt). Na  2 miejsce, po rocznej przerwie powrócił Edward Kuczkowski z Hydrotor I (2506pkt). Jako ciekawostkę można podać fakt, że obu zawodników dzieli różnica niespełna 50 lat! 🙂 Trzecie miejsce zajął również bardzo doświadczony zawodnik, Andrzej Schmidt, reprezentujący w tym sezonie drużynę JK Byslaw, zobywając zaledwie 3 pkt mniej (2503). O tym że rywalizacja była bardzo zacięta i do ostatniego rzutu niech świadczy fakt, że czwarty zawodnik Paweł Ziółkowski – Jan-Pes Team zdobył łącznie 2502 punkty, czyli od podium dzielił go zaledwie  1 kręgiel! Najlepsza z trzech kobiet startujących w rozgrywkach Natalia Ostrowska zajęła 8 miejsce uzyskując 2476 punktów. Pozostałe dwie panie zagrały tylko w jednym z 9 turniejów.

Do rundy play-off awansowało 6 zespołów: Hydromat II, Speedway Team, Hydromat I, Hydrobig, Przedsiębiorstwo Komunalne oraz Jan-Pes Team, który to minimalnie wyprzedził w końcówce drużynę Czarnych Koni.

Na wyróżnienie zasługuje również drużyna Hydrotor IV (Marek Pasiński, Kamil Chabowski, Stanisław Pasiński), która w zawodach startowała po raz pierwszy. Panowie od pierwszego do ostatniego turnieju poczynili ogromne postępy, pobijając kilkukrotnie swoje rekordy życiowe i drużynowe.

Pierwszy turniej (z trzech) rundy play-off już 17 lutego o godz 10 00.