NAJWIĘKSZY MIŚ POJECHAŁ DO LEGBĄDA

Kiedy myślimy o 6 grudnia to pewnie wszystkim, albo prawie wszystkim przychodzi do głowy św. Mikołaj, wsadzający nad ranem w wyczyszczone buty słodkości i prezenty. W ostatni piątkowy poranek kilkadziesiąt dzieci pomyślało jeszcze o czekającej ich właśnie w mikołajki sportowej rywalizacji w tradycyjnym już Borowiackim Misiu. W tym roku w hali widowiskowo – sportowej spotkaliśmy się już po raz szósty, i podobnie jak w ubiegłym roku do rywalizacji przystąpiło sześć szkół podstawowych z Legbąda, Raciąża, SP1, SP2, SP,3 i SP 5 z Tucholi.

Tytułu broniła młodzież z Legbąda prowadzona przez panią Karolinę Redlarską. Każda szkoła przygotowała swoje reprezentacje w poszczególnych klasach zaczynając od 1 a kończąc na 5. Młodzi zawodnicy z każdego poziomu startowali w trzech punktowanych konkurencjach. Suma punktów decydowała o końcowej klasyfikacji.

Można powiedzieć, że w przeciągu roku niewiele się zmieniło. Największy miś i pierwsze miejsce dla SP Legbąd, drugie dla SP 5, a trzecie dla SP 2. Te dwie drużyny w stosunku do ubiegłego roku zamieniły się miejscami. Czwarte miejsce zajęli reprezentanci SP 3, a na piątym ex aequo  SP Raciąż i SP 1.

Na szczególną uwagę zasługuje wspaniale przygotowany doping koleżanek i kolegów z poszczególnych szkół, który zagrzewał do walki kolejne drużyny klasowe przystępujące do zawodów.

 

Te piękne, ciekawe obfitujące w sporą dawkę emocji zakończyły się wspólnym zdjęciem, życzeniami i nadzieją na spotkanie w przyszłym 2020 roku.

FOTKI

Skip to content