ULICZNA FUTBOLÓWKA W TUCHOLSKIM OSiR

Dawno już piłka nożna trafiła pod przysłowiowe strzechy, przekonując,  że wszędzie gdzie tylko jest kawałek wolnego placu, zbierze się kilku pasjonatów, aby jak to się zwykło mówić – sobie pokopać. Kilkudziesięciu z  nich w ostatnią sobotę za przyczyną tucholskich przedsiębiorców, państwa Małgorzaty i Wiesława Iwickich, właścicieli firmy AQUA – IMPEX  i jednocześnie organizatorów turnieju, pokazało, że w futbolówkę można również grać na ulicy. Na terenie OSiR w Tucholi odbył się bowiem drugi

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ ULICZNEJ O PUCHAR BORÓW TUCHOLSKICH.

Do zawodów, którym patronował Senator RP Andrzej Kobiak, zgłosiło się 11 drużyn w tym Reprezentacja Polski „A” przygotowująca się do Mistrzostw Świata w Meksyku. Całodzienna rywalizacja przy pięknej słonecznej pogodzie zakończyła się jednak zwycięstwem gospodarzy, drużyny AQUA – IMPEX, która najpierw  w ½ finału uporała się z REPREZENTACJĄ POLSKI „B” przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść w rzutach karnych, aby w finale rozprawić się 11:4 z pogromcami REPREZENTACJI POLSKI „A” drużyną „PARYŻA”. No cóż, czekamy teraz na powołania tucholskich piłkarzy do Polskiej Reprezentacji. Zwycięska drużyna grała w składzie:

JAROSŁAW OSTROWSKI, MIROSŁAW OSTROWSKI, PATRYK KASZCZYSZYN, MATEUSZ CYKOF, MATEUSZ RENKIEWICZ, BARTOSZ BABIŃSKI, PIOTR SPITZA, PIOTR WOJCIECHOWSKI, MATEUSZ DANIELEK, TRENER – WIESŁAW IWICKI.

Cieszy duże zainteresowanie tą nową stosunkową odmianą futbolu i cieszy, że do Tucholi już drugi raz przyjechało z całej Polski, tak liczne grono drużyn. Wszystkie wyniki turnieju podajemy poniżej.

 WYNIKI TURNIEJU

Skip to content