LAS WAS POWITA A LUDZIE UGOSZCZĄ CZYLI BIEG SW. HUBERTA

Szkoda, że rok trwa tak długo i, że dopiero za 365 dni biegacze z całej Polski ponownie pojawią się na leśnych duktach Borów Tucholskich. Tradycyjnie bowiem w ostatnią sobotę października mieliśmy zaszczyt być z Wami i gościć Was w Tucholi na III Biegu św. Huberta. Impreza odbywająca się pod Honorowym Patronatem senatora Andrzeja Kobiaka i Marszałka woj. Kujawsko – Pomorskiego Piotra Całbeckiego, znalazła już chyba swoje stałe miejsce na biegowej mapie Polski. Biegacze nie zawiedli i w liczbie 360 stawili się na starcie, poprawiając tym samym o ponad 100 osób ubiegłoroczną frekwencję. Cieszy ogromnie, że ta impreza rozpędza się z roku na rok i przybywa zawodników, którzy z góry już deklarują udział w następnych edycjach. Sportowo nie było niespodzianek i faworyci stanęli na podium. Trzech pierwszych biegaczy jakby się umówili i na mecie kolejność była taka sama jak rok temu: Damian Kabat Bydgoszcz, Kamil Sieracki Inowrocław i Marek Wojtas Tuchola. Wśród kobiet najszybciej, leśną, 15 km. trasę pokonała Chojniczanka Kamila Grzonka, która wyprzedziła na mecie Agnieszkę Popławską z Brodnicy i Magdalenę Wojtas z Tucholi.

Swoje 10 km. w pięknej leśnej scenerii, pokonywali również już po raz trzeci  kijkarze. Nordic Walking towarzyszy nam od początku i tak jak w poprzednich latach około pół setki zawodników rywalizowało o piękne szklane patery. Jako pierwsza w hali widowiskowo – sportowej, gdzie tradycyjnie już umiejscowiona była meta, zameldowała się Tucholanka, Justyna Zawiszewska wyprzedzając Danutę Skórę ze Słupska i Katarzynę Nizioł z Gdańska. Wśród mężczyzn najszybciej finiszował Adrian Tofil z Gdyni wyprzedzając Łabiszynianina Dawida Ćwiklińskiego i Tomasza Kubiaka z Inowrocławia. Na szyjach wszystkich zawodników a również sponsorów i partnerów Biegu św. Huberta zawisły Hubertowskie medale.

Owacją na stojąco wszyscy zgromadzeni w hali nagrodzili Irenę Lasotę z Wałcza, pierwszą Polkę która w 1999 r. pokonała legendarny Spartathlon oraz Zbigniewa Świerczyńskiego niewidomego zawodnika z Olsztyna, który w swojej kategorii M 60 uzyskał trzeci znakomity rezultat 1,07,18. Dziękujemy również w imieniu rodziny Roeding, dla której zbieraliśmy wśród uczestników biegu pieniądze na odbudowę zniszczonego wybuchem gazu domu. Organizacyjnie natomiast zdajemy sobie sprawę, że może trzeba będzie pomyśleć o zmianie trasy, bowiem rosnąca ilość biegaczy powoduje, że wyczerpują się powoli możliwości transportu zawodników na oddalony o 15 km., start w Woziwodzie. Dziękujemy za pomoc wszystkim wolontariuszom z Zespołu Szkół Leśnych w Tucholi, Wasza pomoc jest nieoceniona i to dzięki Wam możemy kontynuować co roku myśliwski ceremoniał podczas zawodów. W imieniu zawodników za wspaniały myśliwski bigos dziękujemy kuchni Gimnazjum nr 1 w Tucholi.

Szczególne wyrazy wdzięczności należą się gospodarzowi miasta Burmistrzowi Tucholi, Tadeuszowi Kowalskiemu oraz naszym wiernym sponsorom: strategiczny sponsor Biegu św. Huberta PKO BP,  Fabryka Czekolady „Łuczniczka”, Przedsiębiorstwo Komunalne w Tucholi, Nadleśnictwa Osie, Woziwoda i Tuchola, Tucholski Park Krajobrazowy,  Bank Spółdzielczy w Tucholi, tucholskie firmy piekarnicze Karola Zakrysia i Piotra Latzkiego, firmy przemysłowe  „Agromex”, „Joltex”, „Maad”, „Skiba” oraz KPZ LZS w Toruniu. Z całego serca wszystkim jeszcze raz bardzo, bardzo dziękujemy.

Św. Hubert po raz kolejny zadbał o dobrą pogodę i bezpieczeństwo zawodników bądź co bądź zakłócających trochę leśny spokój.

„Las Was powita a ludzie ugoszczą”, i niech tak zostanie na zawsze.

WYNIKI:  KLASYFIKACJA GENERALNA BIEGKLASYFIKACJA GENERALNA NORDIC WALKING

BIEG KLASYFIKACJA KOBIETBIEG KLASYFIKACJA MĘŻCZYZN

Fotki Damian Szczepański

Fotki H. SalaLinki do zdjęć.

Fotki Grzegorza Perlika

Fotki Jan Chmielewski

Fotki Anna Sawińska

Film Maratonów Polskich ze startu

 

Skip to content