TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ O PUCHAR BURMISTRZA

Od wczoraj w hali widowiskowo – sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji rządzi siatkówka, a ściślej jej piękniejsza część. Przez trzy dni aż do niedzieli w tucholskiej hali rozgrywany jest bowiem Turniej o Puchar Burmistrza Tucholi. Każdego dnia w swoich kategoriach rywalizują kolejno młodziczki, kadetki i seniorki. Wczoraj swoje siatkarskie umiejętności zaprezentowało 160 młodziczek, które do Tucholi przyjechały z województw: Kujawsko – Pomorskiego, Pomorskiego i Warmińsko – Pomorskiego. Dzisiaj natomiast od porannych godzin rywalizuje 14 drużyn kadetek. Podobnej frekwencji spodziewamy się również w niedzielę.  Jak widać o losy kobiecej piłki siatkowej możemy być spokojni. Zainteresowanie tą dyscypliną nieustannie rośnie a rosnący poziom znamionuję doskonałę szkoleniową pracę w klubach. A zatem troszkę cierpliwości i doczekamy się pewnie już niedługo kolejnych reprezentacyjnych sukcesów. Piątkową rywalizację wygrał prowadzony przez Miłosza Szwabę zespół I UKS Culmen Chełmno. Na drugim miejscu Kaemka Starogard Gdański I trenowany przez Katarzynę Przeperską a na miejscu trzecim Keamka Starogard II również pod wodzą K. Przeperskiej.

Wszystkich miłośników siatkówki zapraszamy do hali na dzisiejsze i jutrzejrze mecze. Będzie można tez wziąć udział akcji POMÓŻ KINDZE POWRÓCIĆ DO ŻYCIA I SPEŁNIAĆ MARZENIA, zorganizowanej dla walczącej z ciężką chorobą Kingi Szwedy. Akcja potrwa do końca jutrzejszych rozgrywek. Wsparcia można również udzielić wpłacając pieniądze na konto 24 1750 0012 0000 0000 3287 3456 z dopiskiem „Darowizna Kinga Szweda”. Pamiętając, że dobro zawsze powraca zachęcamy i prosimy o wsparcie dla tej niezwykłej Dziewczyny.

GALERIA ZDJĘĆ Z PIERWSZEGO DNIA TURNIEJU.

W sobotniej rywalizacji kadetek najlepsze okazały się zawodniczki WTS Włocławek. Na miejscu drugim uplasowała się drużyna UKS Culmen Chełmno a trzecie miejsce wywalczyły dziewczyny z MUKS Spartakus Lniano.
Po 13 drużynach, które oglądaliśmy w piątek, w sobotę w hali widowiskowo – sportowej zaprezentowao się 15 zespołów. To jeszcze bardzie utwierdza nas w przekonaniu o rosnącym potencjale siatkówki młodzieżowej w regionie. cały czas trwa zbiórka pieniędzy na leczenie Kingy. Zapraszamy na niedzielę, początek zawodów w kategorii Open o godz. 10:00.

GALERIA ZDJĘĆ Z DRUGIEGO DNIA TURNIEJU.

Niedzielną rywalizację Open wygrała dryżyna UKS Kopernik Gałczewo, która w finale pokonała gospdynie MLKS TPS Tucholanka Tuchola. Trzecia lokata dla siatkarek MUKS Spartakus Lniano. W niedzielę rywalizowało siedem zespołów.  Gratulacje należą się organizatorom, którzy przez trzy dni perfekcyjnie zaplanowali i przeprowadzili te niezwykłe zawody.

PEŁNE WYNIKI TURNIEJU WE WSZYSTKICH KATEGORIACH.

 

Skip to content