LEKKA I CIĘŻKA ATLETYKA NA STADIONIE OSiR

Już tylko kilkanaście dni dzieli nas od niezwykłych zawodów, jakie odbędą się na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tucholi. Połączenie lekkiej atletyki z dyscyplinami siłowymi nie zdarza się często, a w Tucholi będzie to absolutna premiera. Powód jest jednak szczególny. Zawody będą okazją aby zbierać środki na kosztowne leczenie dwójki zmagających się chorobami sportowców. „Ciśniemy dla Kingi i Pawła” to motto przewodnie sportowej rywalizacji jaka będzie miała miejsce w sobotę 16 lipca od godz. 17:00. Walcząca o powrót do zdrowia od wielu miesięcy Kinga Kęsik i próbujący przezwyciężyć swoją chorobę Paweł Hoppe, zamiast dbać o formę na siłowni i bieżni lekkoatletycznej, podejmują codzienną tytaniczne zmagania, by pokonać nowotworowe przekleństwo, które wtargnęło w ich życie, przerywając brutalnie wszelkie rodzinne, zawodowe czy sportowe plany. Wierząc, że każdą walkę można wygrać, organizatorzy tegorocznej jubileuszowej V Mili Tucholskiej postanowili zaprosić do rywalizacji również reprezentantów konkurencji siłowych, którzy będą chwalić się swoją mocą podczas Trójboju Siłowego. Będzie okazja aby zobaczyć, jak radzą sobie zarówno miejscowi jak i przyjezdni strongmani z ciężarami, na które większość z nas może tylko popatrzeć. Będzie też rzadka okazja aby podziwiać pokazy zaprezentowane przez specjalnych gości, Mistrzów Świata, kulturystę – Andrzeja Majchrzaka i czołowego polskiego strongmana Marcina „Kukaj” Sęndwickiego. Z przeróżnymi ciężarami walczyć będą zarówno kobiety jak i mężczyźni, podzieleni wagowo, kobiety do 70kg. i powyżej, mężczyźni natomiast do 100kg. i powyżej. Rywalizacja toczyć się będzie indywidualnie  jak również w trzyosobowych zespołach. A wszystko w towarzystwie czołowych polskich lekkoatletów, którzy do pokonania będą mieli dystans czterech okrążeń stadionu. Piąty już raz finalista Mistrzostw Polski, Arek Wiśniewski zaprasza do Tucholi średniodystansowców z całej Polski, którzy również w dwóch kategoriach, kobiet i mężczyzn walczyć będą o prestiżowe nagrody i tytuł Mistrzów Mili Tucholskiej. Podobnie jak w poprzednich latach do biegania zapraszamy, tucholskich sportowców oraz dzieci dla których organizatorzy przygotowują cieszące się ogromną popularnością „Biegi po słodycze”. Atrakcje zapowiedzieli również obserwowani od lat na tucholskim niebie paralotniarze, którzy zapowiedzieli lądowanie na stadionowej murawie.Motocykliści z Bractwa „Magneto” zaprezentują natomiast pokaz swoich jednośladów.

Patrząc na zamieszony program zawodów czeka nas mnóstwo emocji i to zarówno sportowych jak i tych związanych z możliwością niesienia pomocy Kindze i Pawłowi.

Oj będzie się działo.

Nie przegapmy zatem tej okazji i zarezerwujmy sobie późne niedzielne popołudnie 16 lipca i zameldujmy się na stadionie przy ul. Warszawskiej 17.

REGULAMIN

WYNIKI WSZYSTKICH ROZEGRANYCH ZAWODÓW W LATACH 2013 – 2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content